Telefon
WhatsApp
Video Hırsız Alarm Sistemi

Ev sahipleri, evlerinin güvenliğini sağlamak için pek çok yöntem kullanmaktadır. Güvenlik kameraları ve hırsız alarm sistemleri de bu yöntemlerden biridir. Ancak, günümüzde geliştirilmiş yeni teknolojiler sayesinde, video hırsız alarm sistemleri ev güvenliği için daha etkili bir çözüm sunmaktadır.

Video hırsız alarm sistemleri, evlerin iç ve dış alanlarına yerleştirilen kameralar sayesinde ev sahiplerine canlı ve kayıt edilmiş görüntüleri sağlamaktadır. Bu sistemler, hırsızlarla mücadele için en son teknolojiyi kullanmaktadır ve özellikle de hareket algılama özelliği sayesinde, herhangi bir hareketi tespit edebilmektedir.

Bu sistemler ayrıca, ev sahiplerinin akıllı cihazlarını kullanarak, canlı izleme ve kayıtları izleme olanağı sunmaktadır. Bu sayede, ev sahipleri evde olmadıkları zamanlarda bile evlerinin güvenliğini kontrol edebilmekte ve hareket algılama özelliği sayesinde bir hırsızlık olayı meydana geldiğinde anında uyarı alabilmektedir.

Video hırsız alarm sistemleri, ev sahiplerine geniş bir kapsama alanı sunar. Sistemler, evlerin dış kısmında ve iç kısımlarında kullanılabilir. Kameraların yerleştirildiği alanlar, özel olarak seçilir ve ev sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun şekilde planlanır.

Video hırsız alarm sistemleri, ev güvenliği için sağladığı avantajların yanı sıra, ev sahiplerine birçok yönden yardımcı olur. Örneğin, yangın veya gaz kaçağı gibi olaylar meydana geldiğinde sistemler, hızlı ve doğru bir şekilde uyarı verir. Bu sayede, ev sahipleri müdahale etme şansına sahip olur ve ciddi bir sorunun önüne geçebilirler.

Video hırsız alarm sistemleri, ev güvenliği için yeni bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Sistemler, ev sahiplerine canlı izleme ve kayıtların yanı sıra, hareket algılama özelliği ve uyarı sistemleri sunar. Bu sayede, ev sahipleri evlerinin güvenliği konusunda daha fazla kontrol sahibi olur ve kendilerini daha güvende hissederler.

Alarm sistemi beş ana bölümden oluşur.
• Algılayıcılar-detektörler,
• Alarm paneli,
• Uyarıcılar,
• Sistem kontrol-kumanda araçları,
• Bunlar arasındaki bağlantı tesisatı.

    Algılayıcılar; PIR hareket detektörü, mikrodalga hareket detektörü, IR bariyer hareket detektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma detektörü, darbe detektörü, gaz detektörü, duman detektörü, su basma detektörü vb. tiplerde olabilirler. Algıladıklarında bir kontağın konumunu değiştirirler.

    Alarm panelleri; detektör bağlamak için kullanılan zone girişi sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek keypad sayısı, yönetilen bölüm sayısı, bağlanabilen aksesuarlar gibi özelliklerle çeşitlenirler. Çeşitli sayıda girişleri ve çıkışları vardır. Elektrik kesintilerinde devreye giren yedek kaynakları vardır. Uyarıcılar; siren, flaşör, telefon arama ve GSM modülleri vb. sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Çeşitli tetikleme şekilleri ile çalışabilirler, sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir. Sistem kontrol-kumanda araçları; yazı ekranlı veya ışıklı tuş takımları(keypad), IR veya RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır. Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı tesisatı kablolu veya kablosuz olabilir.

    Kablosuz bağlantıda, panel veya kablosuz detektör alıcı santralı tarafından tanınabilecek detektör sayısı, haberleşmenin şifrelenme düzeyi, değişken kod, radyo girişimine meydan vermeme ve bunlara bağışık olma, detektörlerin tamper, pil durumu, sağlıklı çalışma raporu gibi bilgileri gönderebilme özelliği, panel veya santralın radyo karıştırması ile sağır edilmeyi sabotaj olarak bildirmesi, detektör RF bilgi paketlerinin birbiri ile çakışmaması temel kriterlerdir.

Yeni Nesil Alarm Sistemi 
​    Paradox alarm panelleri, elektronik güvenlik sistemleri pazarında 10 yıldır yeni bir çığır açmakta. Yeni nesil ürünler,renkli video ile sahte alarmları ayırt etme olanağı sağlamakta. Yakalanma anında, Kameralı Hareket Detektörü devreye girip 10 saniyelik renkli bir video kaydeder. Video anında Cep telefonuna iletilir.Kullanıcı videoyu anında inceleyip, durumu analize edip,en uygun kararı vererek gerekli müdahaleyi sağlar. Kablosuz Kameralı Hareket Detektörünün (IMV) içinde, algılayıcı, kamera ve gece görüşü için iki adet kızılötesi LED bulunmaktadır. Radyo frekansı üzerinden iletişimi sayesinde, Videofied ürünleri kolayca kurulabilir. Veri iletimi için de kabloya gerek yoktur, iletişim IP/LAN ou GPRS ağı üzerinden sağlanmaktadır. Ergonomik ve pratik, Cep telefon uygulaması ile son kullanıcılar sistemlerini uzaktan kontrol edip : Fotoğraf / Video çekebilir, Sistemi Kurup / Kapatabilir, Olaylar güncesine erişebilirler.

TEKLİF FORMU